Canon uvedl dva ultrazoomy: PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS

Canon uvedl dva ultrazoomy: PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS
Canon rozšiřuje své portfolio fotoaparátů o dva nové lehké modely z kategorie high-endových ultrazoomových kompaktů. PowerShot SX520 HS a PowerShot SX400 IS se mohou pochlubit 42násobným/30násobným optickým zoomem.

Univerzální objektiv fotoaparátu PowerShot SX520 HS disponuje 42násobným optickým zoomem. Díky širokoúhlému objektivu s ohniskovou vzdáleností 24 mm mohou uživatelé pořizovat panoramatické snímky a maximální hodnota ohniskové vzdálenosti 1 008 mm umožňuje přiblížení k detailům i z velké vzdálenosti.

Součástí modelu PowerShot SX520 HS je vylepšený asistent pro výběr kompozice během zoomu (Zoom Framing Assist), který automaticky nastavuje přiblížení a umožňuje tak snímaný objekt udržet v zorném poli. Fotoaparát detekuje situace, kdy se objekt ocitne na okraji záběru a automaticky zmenší hodnotu zoomu. Tento asistent také plynule upraví hodnotu zoomu při přiblížení objektu k fotoaparátu a zajistí tak, že velikost objektu bude na výsledném snímku stejná.

Model PowerShot SX400 IS disponuje 30násobným optickým zoomem při kompaktnějším  designu. Rozsah ohniskových vzdáleností dosahuje 24 až 720 mm.

Oba nové modely navíc umožňují focení rychle se pohybujících objektů – díky nízkému zpoždění závěrky, ultra rychlému automatickému zaostřování a vylepšeným algoritmům, uvádí Canon.

Inteligentní IS technologie provádí analýzu záběru a na základě chytrého přizpůsobení osmi rozdílným scénám automaticky nastavuje parametry stabilizace.

Fotoaparát PowerShot SX520 HS využívá systémem HS společnosti Canon, který spojuje obrazový procesor DIGIC 4+ s citlivým 16megapixelovým snímačem CMOS typu back-illuminated.

Model PowerShot SX400 IS je vybaven snímačem CCD s 16 milióny pixelů a obrazovým procesorem DIGIC 4+.

Režim Creative Shot

Je-li režim tvůrčího záběru aktivní, použije PowerShot SX520 HS při každém stisknutí spouště jeden ze 46 speciálních efektů, které jsou členěné do čtyř kategorií. Režim při každém záběru vytváří dalších pět souborů, každý s jiným kreativním efektem. 

Fotoaparát PowerShot SX400 IS disponuje řadou tvůrčích filtrů včetně efektu rybího oka a monochromatického filtru.

PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS nabízejí nový přepracovaný  grip.

Zdroj: Canon
Úvodní foto: Canon

Komentáře