Canon uvádí nový kompakt EOS M3

Novinka nabízí rozlišení 24,2 Mpx, natáčení videa v kvalitě Full HD, kreativní funkce, možnosti nastavení uživatelských tlačítek, širokou konektivitu a cloudovou synchronizaci.

Canon uvádí nový kompakt EOS M3
Společnost Canon představila nový kompaktní systémový fotoaparát EOS M3, který v sobě podle výrobce spojuje malé rozměry s kvalitou a ovládání zrcadlovek. Srdcem noviny je snímač CMOS velikosti APS-C s rozlišením 24,2 megapixelů, který spolupracuje s obrazovým procesorem DIGIC 6.

Rozsah ISO od 100 až do 12 800 podle výrobce umožňuje vytváření kvalitních snímků s nízkou hladinou šumu i v náročných světelných podmínkách.

Díky systému automatického zaostřování se 49 body a nové technologii hybridního zaostřování třetí generace nabízí fotoaparát rychlé reakce. Canon uvádí, že ve srovnání s původním modelem EOS M je zaostřování nového M3 rychlejší až o 510 %.

Fotoaparát uživateli nabízí přímý přístup k celé řadě ovládacích prvků včetně kompenzace expozice, hlavního ovladače, ale i přizpůsobitelných tlačítek, na která si uživatel může navolit vlastní nastavení.

Novinka dále nabízí LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a s možností vyklopení až do 180 stupňů směrem nahoru a do 45 stupňů směrem dolů. Snímání usnadní vícedotyková gesta s podporou poklepání prstem.

Dalšími vlastnostmi jsou výklopný elektronický hledáček a sáňky, které jsou kompatibilní s blesky Canon Speedlite. Fotoaparát je kompatibilní s objektivy řady EF-M včetně plochých objektivů a modelů se zoomem.

K dispozici je i kreativní asistent – Creative Assist – který podporuje ovládání fotoaparátu přímo z dotykového displeje a během focení zobrazuje náhledy na tvůrčí efekty.

Co se týče videa, nový EOS M3 nabízí možnost natáčet ve Full HD kvalitě se snímkovou frekvencí 24p, 25p nebo 30p.

Uživatelé mají k dispozici novou aplikaci Camera Connect, která umožňuje vzdálené ovládání klíčových funkcí fotoaparátu, a tedy i focení v neobvyklých situacích a pozicích Díky technologii dynamického NFC mohou uživatelé přenášet své snímky do chytrých zařízení stiskem jednoho tlačítka.

Model EOS M3 navíc podporuje i automatickou synchronizaci s cloudovou službou irista.

Zdroj: Canon
Úvodní foto: Canon

Komentáře