Canon spojuje síly s Microsoftem, nabídne podporu cloudové služby Universal Print

Nativní podpora služby Universal Print je naplánovaná pro verzi firmwaru 3.11 Unified Firmware Platform, jež by měla být vydaná na podzim 2020. Služba bude propojená se softwarem pro správu tisku uniFlow.

Canon spojuje síly s Microsoftem, nabídne podporu cloudové služby Universal PrintSpolečnost Canon oznámila, že ve spolupráci s dceřinou společnosti NT-ware spustí službu Universal Print od Microsoftu, která přestavuje holistické cloudové řešení pro firemní tisk.

Společnosti, které chtějí využívat Universal Print, podle Canonu mohou těžit z nativní podpory, která bude integrovaná do firmwaru multifunkcí Canon imageRunner Advance. O zbytek se postará inteligentní software pro správu tisku uniFlow.

Služba Universal Print byla navržena pro zajištění moderních tiskových služeb firem či vzdělávacích institucí jakékoliv velikosti, které využívají produktivní cloudové aplikace, správu zařízení a pokročilé zabezpečení s Microsoft 365 (dříve Office 365).

Je velmi důležité, aby špičkové společnosti spolupracovaly a pomohly podpořit produktivitu a růst průmyslu v době, kdy všichni musíme čelit rychlým a někdy neočekávaným změnám,“ uvedl Taz Nakamasu, výkonný viceprezident B2B Document Solutions společnosti Canon Europe.

Kombinace Universal Print a uniFlow

Canon naplánoval nativní podporu služby Universal Print pro chystanou verzi firmwaru 3.11 Unified Firmware Platform. Na něm „poběží“ kancelářské multifunkce imageRunner Advance třetí generace a imageRunner Advance DX. Vydání této verze firmwaru je naplánovaná na září letošního roku.

Canon uvádí, že zmíněné multifunkce budou moci díky novému firmwaru využívat Microsoft Azure, cloudovou platformu pro správu firemních aplikací. Řešení pro správu tisku a dokumentů uniFlow Online Express se zase postará o skenování pro vlastní potřebu a na Disk Google.

Canon má v plánu podporu Universal Print navázat na uvedení příští aktualizace uniFlow, která se chystá na říjen 2020. Velké organizace ale mají možnost si integraci uniFlow Online a Universal Print vyzkoušet ještě před oficiálním uvedením při testovacím provozu.

Zdroj: Canon
Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře