Canon se loni vyrovnával s klesajícím trhem, letos zabere v NVR

Společnost Canon oznámila výsledky na českém a slovenském trhu za loňský rok a strategii pro rok 2015

Canon se loni vyrovnával s klesajícím trhem, letos zabere v NVRVýsledky Consumer Imaging Group (CIG) společnosti Canon na českém a slovenském trhu prezentoval Miloš Bejblík, marketingový ředitel CIG.

V oblasti kancelářských produktů (tiskáren, skenerů) Canon meziročně zaznamenal v ČR a SR pokles obratu o 1,9 mil. eur na 32 mil. eur (-5,6 %).

Pro srovnání podle GfK český trh MFP v hodnotě meziročně stagnoval, v SFP rostl o 12 % a ve skenerech o 3 %. Kusové prodeje v ČR rostly pouze u jednoduchých tiskáren.

U foto a video produktů Canon vykázal na českém a slovenském trhu pokles o 0,6 mil. eur na 25 milionů eur (-2,3 %). Celý trh však v jednotlivých segmentech v ČR v hodnotě klesal dvouciferně (DSC – 21 %, DSLR – 17 %, CSC -16 %).

Celkem tedy Canon CIG dosáhl loni obratu 57 mil. eur, což je meziročně o 4 % méně.

Miloš Bejblík se nechal slyšet, že 2014 byl „další komplikovaný rok“. V prodejích se však Canonu podařilo minimalizovat dopad klesajících trhů v obratu a zcela eliminovat v zisku. Na klíčových trzích si Canon podle Bejblíka upevnil pozici.

Miloš Bejblík, marketingový ředitel Canon CZ a SKVývoj trhu Bejblík okomentoval tak, že v segmentu kompaktních fotoaparátů dochází postupně ke kultivaci prodeje (nárůstu průměrné ceny), zatímco u zrcadlovek je tomu naopak.

Trh u multifunkčních tiskáren dosáhl pravděpodobně svého dna a začíná opět mírně růst. Ještě lepší je situace u obyčejných tiskáren, jejichž prodeje rostou v objemu i hodnotě. Ačkoliv prodej skenerů v kusech klesá, jejich objemový prodej roste.

Investice Canonu do technologií loni přinesly 70 nových produktů, přitom za leden a únor 2015 Canon uvedl dalších 24.

Co se chystá letos

Pro rok 2015 chystá rozvoj nových obchodních příležitostí, kterými jsou především NVS (networking visual systems).

Sledovací systémy Canon podporuje akvizicemi. Loni v červnu koupil společnost Milestone Systems, dodavatele softwarových NVS řešení a nyní čerstvě oznámil akvizici firmy Axis Communications kvůli jejím IP kamerovým řešením a analýze obrazu.

Letos se Canon chystá pro NVS budovat partnerskou síť. S několika partnery již spolupracuje.

Radka Palánová, marketingová managerka, Canon CZ a SK

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře