Canon kupuje Milestone Systems a jeho otevřená řešení pro správu videa

Akvírovaná společnost bude v rámci Canon Group samostatně a pod svým dosavadním vedením. Nový majitel jí poskytne své prodejní kanály.

Canon kupuje Milestone Systems a jeho otevřená řešení pro správu videaSpolečnost Canon Europe oznámila uzavření dohody o akvizici dánské společnosti Milestone Systems, poskytovatele otevřených řešení pro správu video-obsahu. Ambicí Canonu je podpořit svůj další růst zpestřením portfolia nabízených produktů a služeb, přičemž jednou ze strategických oblastí pro toto rozšíření jsou právě síťová řešení pro video-sledování.

Akvizicí Milestone Systems má dojít k významnému zdokonalení softwaru, který Canon pro tento sektor nabízí.

Milestone je podle Canonu lídrem v řešeních pro správu video-obsahu. Kromě konzultačních a vzdělávacích služeb se zaměřuje také na inovace, což má být v souladu se zákaznickou orientací Canonu.

Milestone bude fungovat samostatně v rámci skupiny Canon Group, což mu má pomoci dosáhnout lepších podnikatelských výsledků a urychlit vývoj nových produktů. Zároveň dostane přístup k prodejním kanálům Canonu. Společnost bude pokračovat v poskytování otevřených řešení. V jejím vedení po akvizici nedojde k žádným změnám.

Jsme opravdu nadšení z obrovského potenciálu, který jsme díky celosvětovému působení společnosti Canon získali,“ uvedl Lars Thinggaard, prezident a generální ředitel Milestone Systems.

Canon respektuje náš přístup k podnikání i ke spolupráci s partnery a podporuje naši strategii poskytovat otevřená řešení. Nadále proto můžeme působit jako samostatná společnost v rámci skupiny Canon Group. Věříme, že naše začlenění do rodiny Canon je tím správným krokem, který umožní zdokonalit naše podnikání i podporu partnerů a dodavatelů,“ dodal.

Zdroj: Canon
Úvodní foto: Canon, Milestone Systems

Komentáře