Canalys: Trh 3D tisku vyrostl v prvním pololetí o 21 %

Hodnota trhu vyrostla o pětinu, počet prodaných zařízení se však zvýšil o více než polovinu. Světovým lídrem je společnost XYZprinting s 22% podílem.

Canalys: Trh 3D tisku vyrostl v prvním pololetí o 21 %Analytici ze společnosti Canalys uvádějí, že globální prodej 3D tiskáren vyrostl v prvním pololetí roku 2015 o 52 % vlivem rostoucí poptávky jak spotřebitelů, tak firemních uživatelů.

Hodnota trhu 3D tiskáren, spotřebního materiálu a souvisejících služeb ve stejném období vyrostla o 21 % na 1,8 miliardy dolarů. Canalys očekává, že do roku 2019 hodnota trhu 3D tisku vystřelí na více než 20 miliard dolarů.

Lídrem světového trhu se v letošním prvním pololetí stala taiwanská společnost XYZprinting, který dodala 22 % všech tiskáren prodaných během tohoto období. Podle Canalysu jí k tomu pomohly její cenově dostupné produkty, které využívají jak metody extruze, tak fotopolymerizace.

Tato skutečnost reflektuje současný trend v segmentu 3D tisku, kdy malé a střední podniky experimentují s přechodem od velkých zavedených značek k malým místním výrobcům,“ uvedl analytik Canalys Joe Kempton.

Atraktivní ceny 3D tiskáren podle Kemptona přispěly i k tomu, že roste jejich popularita mezi spotřebiteli, ale také v segmentu vzdělávání.

Zdroj: Canalys

Úvodní foto: be3D.cz

Komentáře