CA Technologies kupuje Xceedium kvůli řešení pro ochranu administrátorských účtů

Akvizice posílí bezpečnostní portfolio CA Technologies o řešení, které má zabránit krádeži nebo zneužití uživatelských účtů administrátorů a dalších privilegovaných uživatelů v rámci podnikových sítí.

CA Technologies kupuje Xceedium kvůli řešení pro ochranu administrátorských účtůSpolečnost CA Technologies oznámila, že uzavřela dohodu o akvizici společnosti Xceedium, poskytovatele řešení pro správu identity privilegovaných uživatelů. Podmínky dohody, která má být završena ještě během tohoto čtvrtletí, nebyly zveřejněny.

Xceedium nabízí řešení Xsuite, které je určeno pro nasazení v hybridních IT prostředích. Jeho účelem je ochránit uživatelské účty privilegovaných uživatelů (administrátorů a dalších uživatelů, kteří mají vyšší než běžná práva a tedy větší možnosti přístupu a vlivu na podnikové systémy) před krádeží, ohrožením nebo zneužitím.

Xsuite lze nasadit jako fyzicky nebo virtuálně. Jeho prostřednictvím lze centrálně spravovat uživatelské účty, zaznamenávat aktivitu administrátorů nebo filtrovat příkazy pro kontrolu nad rozsahem činností administrátorů a jejich přístupu v rámci podnikové sítě.

CA Technologies si od akvizice slibují posílení svého bezpečnostního portfolia a možnost nabízet řešení, které ochrání privilegované účty před externím útokem, ale i před vědomým zneužitím, případně také jako prevenci neúmyslných chyb.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Kobes - Fotolia.com

Komentáře