Brocade přebírá od Riverbedu produktovou linii SteelApp

Akvizice přinesla společnosti Brocade virtuální ovladač pro dodávání aplikací a posílí její portfolio virtualizace síťových funkcí.

Brocade přebírá od Riverbedu produktovou linii SteelAppSpolečnost Brocade oznámila, že od společnosti Riverbed za nespecifikovanou sumu odkoupila produktovou řadu SteelApp.

Za tímto názvem se skrývá virtuální ovladač pro dodávání cloudových, podnikových a e-komerčních aplikací. Úkolem SteelAppu je sledovat datový provoz k aplikaci i z ní, a podle toho optimalizovat její dodávání.

Brocade na základě uzavřené dohody převezme celou obchodní jednotku okolo SteelAppu včetně zřejmě většiny personálu.

SteelApp se po dokončení akvizice stane součástí portfolia virtualizace síťových funkcí (NFW) společnosti Brocade a bude spadat pod divizi Software Business Unit pod vedením víceprezidenta společnosti Kellyho Herrella.

Za akvizicí zřejmě stojí rychle rostoucí segment virtuálních ovladačů pro dodávání aplikací. Brocade uvádí, že virtuální ovladače rostou ročně o 30 %, zatímco hardwarové pouze o 1 %. Celkový trh ovladačů pro dodávání aplikací má mít hodnotu 2 miliard dolarů.

Brocade dosud nabízelo svůj vlastní virtuální ovladač vADX, ale po dokončení akvizice jeho místo zřejmě převezme právě SteelApp.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře