Brocade kupuje Ruckus za 1,2 miliardy dolarů

Brocade se stane majitelem světové trojky na trhu řešení pro bezdrátové sítě. Ruckus bude v rámci Brocade fungovat jako divize a ponechá si své současné vedení.

Brocade kupuje Ruckus za 1,2 miliardy dolarůSpolečnost Brocade oznámila, že se stane novým majitelem společnosti Ruckus Wireless. Brocade za výrobce bezdrátové infrastruktury a třetího největšího hráče na globálním trhu zaplatí přibližně 1,2 miliardy dolarů.

Brocade uvedlo, že cílem akvizice je rozšíření portfolia v oblasti podnikových sítí a zvýšit ziskovost, neboť oblast WLAN představuje růstový segment. Zároveň jde bezpochyby také o snahu dosáhnout ucelené nabídky produktů a služeb.

Ruckus bude fungovat jako divize Brocade pod vedením své současné CEO Seliny Loové, která bude podřízena přímo CEO Brocade Lloydu Carneymu. Kontinuita vedení naznačuje, že Ruckus bude pod Brocade fungovat podobně jako doposud.

Akvizice ze strany Brocade, které samo není součástí trhu bezdrátových řešení, navíc znamená, že si trh zachová stejné prostředí a nedojde k jeho konsolidaci, ke které by došlo, kdyby Ruckus koupilo Cisco nebo HPE.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Brocade, Ruckus

Komentáře