Brocade kupuje Connectem kvůli jeho technologiím pro mobilní konektivitu

Předmětem akvizice je společnost vyvíjející virtualizovaná řešení pro konektivitu v mobilních sítích standardu LTE.

Brocade kupuje Connectem kvůli jeho technologiím pro mobilní konektivituSpolečnost Brocade oznámila svůj záměr odkoupit společnost Connectem a její technologie pro virtualizaci architektury LTE sítí Evolved Packet Core (EPC).

Krok je součástí širší akviziční strategie, v níž se Brocade zaměřuje na nové síťové technologie. Spadá sem například nedávná akvizice SteelAppu a další.

Podle Brocade je důvodem této prudký rozvoj M2M komunikace a internetu věcí, které kladou silnější požadavky na mobilní sítě. Operátoři proto začínají využívat síly virtualizace, která umožňuje vytvářet flexibilní a škálovatelná řešení.

Akvizice má posílit prvenství Brocade v oblasti softwarových sítí a virtualizovaných síťových funkcí. Poskytovatelům služeb bude díky tomu Brocade schopno nabídnou všudypřítomnou konektivitu mezi mobilními zařízeními, datacentry a veřejnými i soukromými cloudy.

Technologie Connectemu budou zcela integrovány do softwarových i hardwarových řešení Brocade. Samotná společnost se stane součástí divize Emerging Business Group.

Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře