Broadcom navzdory problémům s výrobou čipů zvýšil tržby

Společnost ve druhém fiskálním čtvrtletí těžila hlavně ze zvýšeného zájmu o čipy používané v datových centrech. I proto očekává, že v následujícím kvartálu udrží tržby na zhruba podobné úrovni.

Broadcom navzdory problémům s výrobou čipů zvýšil tržbySpolečnost Broadcom informovala o hospodářských výsledcích za druhý fiskální kvartál, jenž skončil 3. 5. 2020. Z nich vyplývá, že ve firma sledovaném období zvýšila tržby o 4 % na 5,74 miliard dolarů, čímž mírně překonala očekávání analytiků.

Výsledky podpořila zvýšená poptávka po čipech používaných v datových centrech, kterou vyvolal rostoucí počet lidí pracujících z domova a s tím související větší požadavky na datový provoz.

Broadcom rovněž odhaduje, že ve třetím čtvrtletí utrží zhruba 5,75 miliardy dolarů, čímž lehce zaostává za analytiky, kteří společnosti předpovídali tržby ve výši 5,79 miliardy.

Šéf Broadcomu Hock Tan nicméně upozornil, že aktualizovaná prognóza odráží i nárůst poptávky cloudových, telekomunikačních a podnikových zákazníků.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © NAN - Fotolia.com

Komentáře