Broadcom chce koupit Qualcomm za závratných 103 miliard dolarů

Na trhu IT se možná schyluje k největší akvizici všech dob. Případné spojení Broadcomu a Qualcommu by představovalo obchod v hodnotě 103 miliard dolarů, což je částka, která by pokryla téměř dva státní rozpočty České republiky.

Broadcom chce koupit Qualcomm za závratných 103 miliard dolarůAktualizace: V článku byla opravena chybně uvedená hodnota akvizice.

Společnost Broadcom oznámila záměr koupit společnost Qualcomm. Pokud by výrobce čipů na tuto nabídku kývl, jednalo by se o největší obchod v dějinách IT s hodnotou přibližně 130 miliard dolarů, tedy přes 2,1 bilionu korun. Dosavadní rekordní spojení Dellu a EMC stálo jen 67 miliard dolarů.

Spojením Broadcomu a Qualcommu by vznikl třetí největší globální výrobce čipů po Intelu a Samsungu a firma s velmi širokým záběrem. Qualcomm proslul zejména svými mobilními čipy Snapdragon, Broadcom nabízí čipy a komponenty pro osobní zařízení i datacentra, stejně jako displeje nebo síťové adaptéry.

Tuto nabídku bychom nevznesli, pokud bychom nebyli přesvědčeni, že navrhované spojení ocení naši společní globální zákazníci. Případná transakce by [vytvořila] globálního lídra v oblasti komunikace s úctyhodným portfoliem technologií a produktů,“ uvedl Hock Ten, CEO a prezident Broadcomu.

Uvidíme, jak nyní zareaguje samotný Qualcomm. Dodejme, že přijetí nabídky by bylo začátkem dlouhého a složitého procesu, ve kterém by měli slovo regulátoři na obou stranách Atlantiku a další zúčastněné strany.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře