Broadcom chce koupit Brocade, kus si vzít a zbytek prodat

Výrobce čipů má zájem o úložiště využívající technologii Fibre Channel, ostatní části byznysu Brocade chce prodat. Momentálně se jedná o jejich hodnotě. Celkově bude mít obchod hodnotu 5,9 miliardy dolarů.

Broadcom chce koupit Brocade, kus si vzít a zbytek prodatSpolečnost Broadcom chce převzít výrobce úložišť Brocade a je připravena za něj utratit přibližně 5,9 miliardy dolarů. Akvizice je zvláštní v tom ohledu, že Broadcom dopředu deklaruje, že má zájem pouze o konkrétní část byznysu Brocade, přičemž zbytek chce obratem zase prodat.

To, oč má Broadcom zájem, jsou úložiště SAN využívající technologii Fibre Channel, která momentálně představují většinu příjmů Brocade. Broadcom naopak nechce technologie pro bezdrátové a kampusové sítě, switche, routery a síťový software, které tvoří zbytek byznysu Brocade

Zdálo by se, že si Broadcom nevybral zrovna nejlepší chvíli, neboť technologie Fibre Channel nemá příliš velké místo v hyperkonvergovaném a virtualizovaném prostředí, ale firma sází na téměř hotovou specifikaci pro využití tohoto rozhraní u nevolatilních pamětí.

Obě firmy momentálně jednají o tom, jakou hodnotu mají ty části byznysu Brocade, o něž nemá Broadcom zájem. Relativně jasná je pouze cena divize bezdrátových produktů – když ji Brocade převzalo od Ruckusu, zaplatilo za ni 1,2 miliardy dolarů.

Akvizice by měla být dokončena během prvního pololetí 2017.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © imtmphoto - Fotolia.com

Komentáře