Brněnská FIT VUT hostí evropský uzel univerzitní sítě pro platformu OpenPower

Fakulta informačních technologií VUT spustila ve spolupráci s IBM a Red Hatem doplnila globální síť akademické sítě pro vývoj aplikací pro platformu OpenPower o evropské centrum. Základem je čtveřice serverů s procesory IBM Power 8.

Brněnská FIT VUT hostí evropský uzel univerzitní sítě pro platformu OpenPowerDne 20. 5. 2015 otevřela brněnská Fakulta informačních technologií VUT (FIT VUT), ve spolupráci se svými partnery, společnostmi IBM a Red Hat, jedno ze čtyř světových univerzitních center pro výzkum a vývoj nových aplikací pro serverovou platformu OpenPower.

Umístění čtyř serverů s procesory IBM Power 8 na FIT VUT vytvořilo základ čtvrtého uzlu akademické sítě podporující vývoj programového vybavení pro zmíněnou platformu. První tři uzly tvoří Oregon State University v USA, Campinas State University v Brazílii a Power Technology Open Lab v Číně.

Nový uzel uvedené sítě určený pro Evropu bude provozován ve spolupráci FIT VUT a Red Hatu. Po předchozí registraci na něm budou pracovat všichni zájemci o vývoj otevřeného programového vybavení na platformě OpenPower. Kromě toho budou servery používat studenti i zaměstnanci školy za účelem výuky.

Více informací o projektu je k dispozici na stránce fit.vutbr.cz/redhat

Zdroj: DNS
Úvodní foto: IBM

Komentáře