Británie povolí Huawei podílet se na infrastruktuře pro 5G, ale jen omezeně

Huawei se sice bude moci účastnit budování sítí nové generace, klíčová infrastruktura mu však zůstane zapovězena. Do ostatních částí infrastruktury bude mít navíc jen omezený přístup.

Británie povolí Huawei podílet se na infrastruktuře pro 5G, ale jen omezeněVelká Británie umožní výrobci telekomunikačních zařízení Huawei účastnit se budování sítí 5G, ovšem jen v omezené míře. Země se tak snaží najít kompromis uprostřed roztržky mezi Spojenými státy a Čínou ohledně nové generace komunikační technologie.

Britská národní rada bezpečnosti v čele s premiérkou Theresou Mayovou rozhodla, že Velká Británie nedovolí Huawei podílet se na budování klíčových částí systému a umožní mu pouze omezený přístup k ostatním částem systému.

Jde o poměrně překvapivé rozhodnutí, které bylo radou prosazeno i přes varování ze strany zástupců jiných zemí. Začátkem měsíce navíc britské úřady zveřejnily zprávu, podle které se čínská firma potýká s nezanedbatelnými bezpečnostními nedostatky.

Kompromisní přístup Spojeného království by mohl inspirovat zbytek západního světa. Především Spojené státy prosazují, aby anglofonní aliance zpravodajských služeb Five Eyes nevyužívaly technologie Huawei v nejcitlivějších částech infrastruktury.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Komentáře