Bob Plumridge, Hitachi: Budoucnost má jméno flash

CTO společnosti Hitachi Data Systems pro region EMEA byl úvodním řečníkem pražského Hitachi Information Forum.

Bob Plumridge, Hitachi: Budoucnost má jméno flashSpolečnost Hitachi Data Systems (HDS) pořádá na podzim ve třinácti evropských městech setkání Hitachi Information Forum 2014, na nichž seznamuje své partnery s novinkami v oblasti řešení pro datacentra.

Pražská zastávka této série s heslem „Proměňte informace na inovace“ se konala 23. 9. 2014 v prostorech Kongresového centra ČNB. S úvodním příspěvkem vystoupil Bob Plumridge, CTO HDS pro region EMEA.

Plumridge začal představením HDS a jeho postavení v rámci celé skupiny Hitachi. Zmínil například, že přestože HDS tvoří jen 18 % obratu celé korporace, putuje do něj více než čtvrtina celkového rozpočtu na výzkum a vývoj. HDS má přes 6 100 zaměstnanců a působí ve více 100 zemí po celém světě. Jeho příjmy jsou téměř rovnoměrně rozděleny mezi služby (37 %), přímý prodej (29 %) a nepřímý prodej (34 %).

V závěru představení zmínil, že HDS poskytuje služby spravovaného cloudu pro řadu velkých společností (BMW, GE a další), na což navázal údajem, že 80 % zákazníků HDS v regionu EMEA využívá nějakou formu cloudu, z toho pak 90 % tvoří cloudy soukromé.

Kdo by to byl řekl

Dále mluvil Bob Plumridge o současných trendech. Hitachi například očekává, že jeho příjmy z oblasti konvergence vyrostou mezi lety 2011 a 2015 sedminásobně. Stejně tak reflektuje i další oblasti pokroku v oblasti IT – rostoucí mobilitu, rozšiřování cloudových služeb, exponenciální růst dat nebo Internet věcí... a spolu s tím i skutečnost, že všechny tyto trendy vyžadují výkonné datacentrum a rychlá úložiště.

Bob Plumridge je přesvědčen, že budoucnost bude patřit flashi, a tato budoucnost je již za dveřmi. Desetina kapacity, kterou Hitachi vyrobilo v letošním roce, je flashová. Před třemi lety to bylo čistých 0 %. Nové prognózy, uvedl Plumridge, očekávají, že v roce 2019 se bude cena za 1 GB na SSD disku nižší než na HDD. Přitom ještě nedávno panoval všeobecný názor, že k tomu nikdy nedojde.

Obrovský potenciál pro odvětví SSD a flashovou technologie navíc představuje internet věcí, kde každá z věcí bude potřebovat své vlastní SSD.

Budoucnost tedy podle názoru a zkušenosti HDS leží ve flashi a konvergenci. Top-tier SSD se mají v budoucnu nacházet ne v úložišti, ale přímo v serveru, napojená rychlými sběrnicemi PCIe přímo k výpočetnímu jádru. Hitachi má podle Plumridge již nyní připravený operační systém, který s tímto uspořádáním počítá.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře