Blue Coat posiluje v oblasti cloudové bezpečnosti akvizicí společnosti Elastica

Za částku 280 milionů dolarů se Blue Coat stal majitelem platformy, která má pomoci zalepit bezpečnostní díry vzniklé využíváním cloudových apliakcí v rámci „stínového IT“.

Blue Coat posiluje v oblasti cloudové bezpečnosti akvizicí společnosti ElasticaSpolečnost Blue Coat oznámila akvizici společnosti Elastica, specialisty na zabezpečení cloudových prostředí. Obchod má hodnotu 280 milionů dolarů a Blue Coat se díky němu stane majitelem platformy CloudSOC, která poskytuje zabezpečení cloudových apliakcí na transakční vrstvě.

Elastica se zaměřuje na analýzu rizik a správu politik, což je zejména důležité v oblasti „stínového IT“, tedy v oblastech podnikového IT, které nejsou pod kontrolou IT oddělení.

Akvizice podle CEO Blue Coatu Grega Clarka přinese jeho společnosti „ bezprecedentní úroveň elegance a inovace do oblasti, která se pro organizace stává čím dál složitějším problémem.“

Blue Coat do cloudové bezpečnosti v posledních letech investoval již 500 milionů dolarů. Společnost uvádí, že tradiční přístup k bezpečnosti je v éře cloudových aplikací nedostatečný. Svou roli v tom má hrát rychlé šíření těchto aplikací bez patřičného dohledu ze strany CIO.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře