BlackBerry ukázalo Priv, svůj první telefon s Androidem

Telefon na trhu se objeví do konce roku 2015. Nabídne 5,5" zakřivený displej, typickou hardwarovou QWERTY klávesnici a poprvé v dějinách značky BlackBerry také operační systém Android.

BlackBerry ukázalo Priv, svůj první telefon s AndroidemSpolečnost BlackBerry oficiálně představila nový chytrý telefon s názvem Priv, který se stane jejím prvním zařízením běžícím na Androidu. Firma, která kdysi byla synonymem pro manažerské telefony, ale nyní počítá svůj tržní podíl na promile, s tímto modelem opouští svůj vlastní operační systém.

Priv svým uživatelům nabídne 5,5“ zakřivený displej a pro BlackBerry typickou QWERTY klávesnici, která bude v případě tohoto modelu výsuvná. Právě spojení hardwarové klávesnice, obří nabídky aplikací pro Android a kvalitního zabezpečení BlackBerry předkládá jako největší přidanou hodnotu nového modelu.

BlackBerry Priv – název je odvozen od anglických výrazů privacy (soukromí) a privilege (výhoda, privilegium nebo čest) – se má na trhu objevit do konce letošního roku a výrobce se s ním pokusí přilákat zpět své bývalé uživatele, kteří mezitím přešli na jiné značky.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře