BlackBerry kupuje WatchDox kvůli zabezpečené práci se soubory

V rámci transformace na „prémiovou platformu pro zabezpečené aplikace" BlackBerry koupilo výrobce softwaru pro sdílení a sledování dokumentů.

BlackBerry kupuje WatchDox kvůli zabezpečené práci se souborySpolečnost BlackBerry koupila izraelského výrobce bezpečnostního softwaru WatchDox, který nabízí řešení pro sdílení a sledování souborů napříč platformami a zařízeními.

Software umí sledovat soubor a jeho pohyb v rámci celého systému. Správce tak ví, kdo měl soubor k dispozici, kdo ho editoval, tiskl nebo přeposlal. Hodnota akvizice se má údajně pohybovat okolo 150 milionů dolarů.

BlackBerry chce akvírovanou technologii zařadit coby službu s přidanou hodnotou do svého portfolia pro správu podnikové mobility. Zároveň se stane součástí víceplatformového řešení BES12.

Tato akvizice je dalším krokem kupředu v rámci transformace BlackBerry na prémiovou platformu pro zabezpečené aplikace a software pro mobilní komunikaci, podporující všechna zařízení a operační systémy,“ uvedl CEO BlackBerry John Chen.

BlackBerry je podle něj schopné nabídnout zabezpečenou komunikaci na řadě úrovní. Kromě hlasu, textu a dat bude díky akvizici „umět“ i soubory.

Je logické, že se společnost snaží najít si nové působiště a proměnit se na poskytovatele řešení pro všechny platformy. Podíl jejího vlastního systému na trhu mobilních zařízení totiž v loni nedosahoval ani půl procenta.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře