BlackBerry hlásí propad příjmů o téměř 40 %, ale ještě se nevzdává

Navzdory masivnímu propadu výsledků a ještě masivnější čisté ztrátě 670 milionů dolarů (většinu tvoří odpisy) BlackBerry zatím neopouští segment chytrých telefonů. Během tohoto roku chce uvést hned dva nové modely.

BlackBerry hlásí propad příjmů o téměř 40 %, ale ještě se nevzdáváJohn Chen, CEO společnosti BlackBerry, byl minulý týden potvrzen ve své funkci, ale příliš důvodů k oslavám nemá. Firma totiž druhý den zveřejnila výsledky za první kvartál svého finančního roku 2017, které jsou špatné a ještě horší.

V období končícím ke 31. 5. letošního roku BlackBerry vykázalo příjmy ve výši 400 milionů dolarů, což představuje děsivý meziroční propad o 39 %. Prodej hardwaru vynesl firmě 152 milionů dolarů, software a služby 142 milionů a poplatky dalších 106 milionů.

Jako by toho nebylo dost, BlackBerry během kvartálu odepsalo řadu aktiv v hodnotě 561 milionů dolarů, což firmu přivedlo do masivní čisté ztráty 670 milionů dolarů. Ve stejném období předchozího roku byla 68 milionů dolarů v zisku.

BlackBerry se navzdory otřesným výsledkům nechystá (zatím) opustit segment chytrých telefonů. Během tohoto finančního roku (tedy do konce února 2017) chce uvést dva nové modely, přičemž půjde o zařízení střední třídy.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře