BK Commercium získalo výhradní distribuci řešení Exagrid a Tech-Arrow

V nabídce distributora se objeví škálovatelná deduplikační hardwarová úložiště Exagrid a archivační řešení Tech-Arrow, které lze provozovat on-premise i v cloudu.

BK Commercium získalo výhradní distribuci řešení Exagrid a Tech-ArrowSpolečnost BK Commercium oznámila, že se stala výhradním distributorem řešení Exagrid pro východní Evropu a řešení Tech-Arrow pro Českou republiku, Slovensko a pobaltské republiky. Distributor poskytne k uvedeným značkám technickou a obchodní podporu.

Zákazníkům a partnerů bude k dispozici lokální podpora včetně nabídky ukázky řešení a možnosti zapůjčení technologie pro pilotní projekty. BK Commercium nabízí parterům a koncovým zákazníkům také možnost přímé konzultace a řešení problémů.

Technologie Exagrid představuje hardwarové deduplikační úložiště s vlastnostmi, které mají ocenit zejména větší firmy a orgány státní správy, které spravují velké množství dat. Úložiště je – zjednodušeně řečeno – rozděleno na dvě části, jejichž poměr se dá dynamicky měnit.

Do první části (tzv. landing zone) se ukládá maximální rychlostí samotná záloha, která zde zůstává a je připravena pro okamžitou obnovu dat. Ve druhé části pak zařízení provádí deduplikaci. Exagrid je možné pořizovat v různých kapacitách a podle potřeby jej škálovat a pozicovat do tzv. GRIDu.

Řešení od společnosti Tech-Arrow zase nabízí pokročilé možnosti archivace e-mailů, SharePointu nebo souborového systému. Jeho zásadní funkcionalitou je možnost zaindexovat data bez nutnosti jejich archivace, což platí jak pro strukturovaná, tak pro nestrukturovaná data.

Tato funkcionalita je podle distributora zajímavá i z hlediska nařízení GDPR. Řešení archivu je možné používat nejen on-premise, ale i jako cloudovou službu, a současně umožňuje migraci ze stávajícího archivačního řešení do nového, přičemž cíl ani zdroj nemusí být řešení Tech-Arrow.

Zdroj: BK Commercium
Úvodní foto: BK Commercium

Komentáře