Bitdefender vstupuje na český a slovenský trh přes Interface Security

Společnost Interface Security se stala exkluzivním country partnerem (zastoupením) pro bezpečnostní řešení značky Bitdefender na českém a slovenském trhu. V rámci stejné skupiny IS4 je IS4 Technologies VAD distributorem pro český a slovenský trh.

Bitdefender vstupuje na český a slovenský trh přes Interface SecurityInterface Security bude jako country partner zastupovat Bitdefender v ČR a SR a provozovat zde i jeho webové stránky bitdefender.cz a bitdefender.sk (budou teprve spuštěny).

Dohodu o uzavření spolupráce oznámil Alexandru Ionitescu, regional manager for business development pro CEE a CIS v Bitdefenderu, v pražském sídle sesterského VAD IS4 Technologies. Uvedl, že společnost má ve vybraných zemích vlastní zastoupení, ale pro vysoce konkurenční trhy jako je ČR a SR volí model exkluzivního partnera.

 Alexandru Ionitescu, regional manager for business development pro CEE a CIS v BitdefenderuIS4 Technologies bude obsluhovat Bitdefenfer jako distributor s přidanou hodnotou. Skupina lokálně poskytne obchodní a marketingovou podporu. Lokalizace produktů pro český a slovenský trh by měla být dostupná v lednu 2016.

Objemový trh chce Interface Security obsluhovat skrze vybraného broadline distributora. Společnosti jsou před podpisem kontraktu a nový distributor by měl být oznámen v dalších měsících.

René Pospíšil, obchodní ředitel IS4 Technologies, v rámci představení značky partnerům a médiím shrnul rostoucí vliv APT (pokročilých přetrvávajících hrozeb), klesající schopnost ochrany antivirů fungujících na bázi signatur (výrobci je nestíhají vyrábět a distribuovat) a omezené lokální výpočetní zdroje, které nestíhají reagovat na nárůst počtu nových hrozeb.

René Pospíšil, jednatel IS4 TechnologiesSe všemi těmito výzvami se má umět řešení  společnosti Bitdefender vypořádat díky patentovaným technologiím. Její evropské pozadí může navíc těžit z toho, že nepodléhá americké NSA, ani ruské vládě, dodává René Pospíšil.

Bitdefender využívá více než 100 OEM partnerství s firmami jako G-Data, F-Secure či IBM. Celosvětově má přes 500 milionů uživatelů, kteří reportují incidenty do bezpečnostního cloudu (Bitdefender Gravity Zone).

Řešení Bitdefender Gravity Zone má jednu aplikační konzoli, která může běžet v cloudu i on-premise. Používá pouze jednoho agenta, který nainstaluje automaticky vhodný klient podle toho, jestli jde o fyzické nebo virtuální prostředí.

Bitdefender používá tři vrstvy ochrany: skenování souborů v reálném čase, blokování aplikací na základě jejidh reputace a behaviorální analýzu v sandboxu.

Alexandra Albu, partner account manager pro CEE, Baltské země, Turecko a IzraelAlexandra Albu, partner account manager pro CEE, Baltské země, Turecko a Izrael, na setkání v Praze představila rozsah B2B portfolia, které zahrnuje tři produkty (Business Security, Advanced Business Security a Enterprise Security). Bitdefender nabízí i Cloud Security pro MSP. Podle Alexandry Albu chce společnost lokálně pokrýt všechny segmenty trhu.

V testování německého AV-Testu se v letech 2011- 2014 Bitdefender umístil na první příčce z pohledu „best protection“ a v roce 2014 vyhrál i v kategorii„best performance“.

Podle testu z dubna 2015 Bitdefender nabízí nejlepší ochranu s nejmenšími nároky na systém (hypervizor). Bitdefender je nezávislý na hypervizoru (podporuje všechny platformy) a dokáže jej proto kontrolovat a dívat se z něj do jednotlivých VM. Bližší podrobnosti partnerům na setkání podal technický specialista Mihai Popescu.

Zdroj: ChannelWorld
Úvodní foto: ChannelWorld

Komentáře