Bill McDermott odchází, SAP přebírají Jennifer Morganová a Christian Klein

Pro zajištění hladkého nástupnictví zůstane McDermott do konce roku v roli poradce. Morganová ve společnosti pracuje od roku 2004, pro Kleina je SAP jeho jediným profesním působištěm.

Bill McDermott odchází, SAP přebírají Jennifer Morganová a Christian KleinSpolečnost SAP oznámila, že její dosavadní CEO Bill McDermott se rozhodl dále neprodlužovat smlouvu a skončit tak ve své současné funkci. Společnost tímto rozhodnutím aktivovala dlouhodobý plán nástupnictví.

Se souhlasem dozorčí rady s okamžitou platností byli novými výkonnými řediteli jmenováni Jennifer Morganová a Christian Klein. SAP dodává, že pro zajištění hladkého průběhu nástupnictví zůstává do konce roku McDermott v roli poradce.

Bill byl pro naši společnost neocenitelným přínosem, byl hlavní hnací silou přechodu SAP do cloudu, což, věřím, bude podporovat náš růst na mnoho dalších let,“ uvedl profesor Hasso Plattner, předseda dozorčí rady SAP.

Děkujeme mu za všechno, co pro SAP udělal a zároveň blahopřejeme Jennifer a Christianovi. Bill a já jsme se před rokem rozhodli rozšířit jejich role jako součást dlouhodobého plánu rozvoje další generace lídrů,“ dodal.

Generační obměna

Jsem vděčný za příležitost vést jednu z nejlepších společností na světě. Nepochybuji, že Jennifer a Christian odvedou skvělou práci. Jsem upřímně vděčný všem zákazníkům, partnerům, akcionářům a kolegům, kteří v SAP věří,“ řekl McDermott.

McDermott nastoupil do společnosti SAP v roce 2002. V roce 2008 se stal členem výkonné rady, v posledních letech působil jako CEO a dohlížel na rozšíření portfolia společnosti a posunu do cloudu.

Jennifer Morganová i Christian Klein jsou členy výkonné rady SAPu. Morganová do firmy nastoupila v roce 2004, naposledy působila na pozici vedoucí Cloud Business Group a měla na starost například produkty Qualtrics či SAP Ariba.

Klein zahájil kariéru v SAPu před dvěma desítkami let jako student, naposledy působil jako provozní ředitel. V této pozici měl na starost vývoj produktů pro vlajkové ERP řešení SAP S/4HANA.

Zdroj: SAP
Úvodní foto: SAP

Komentáře