Bezplatné Windows 10 umožní i čistou instalaci systému

Uživatel si bude moci zvolit mezi upgradem při zachování svých souborů a čistou instalací s předchozím smazáním celého disku.

Bezplatné Windows 10 umožní i čistou instalaci systémuMicrosoft zveřejnil další informaci o Windows 10. Uživatelé, kteří během prvního roku od uvedení využijí možnosti bezplatného upgradu, budou mít možnost kdykoliv provést čistou instalaci systému. Nebudou k tomu přitom potřebovat ani produktový klíč jejich současné licence Windows 7 nebo 8.1.

U Windows 10 si tak uživatelé budou moci vybrat, zda upgradují a nechají si své soubory, nebo zda smažou celý disk a provedou novou instalaci. Možnost se bude vztahovat i na případy, kdy uživatelé obnoví systém ze souboru typu .iso místo pomocí služby zabudované do samotného systému.

Otázkou však zůstává, jaké budou konkrétní licenční podmínky a zda nebude v tomto ohledu vadit, pokud si uživatel pořídí například novou základní desku.Stejně tak není jasné, kolik bude upgrade na Windows 10 stát po uplynutí roční lhůty, která začne 29. 7.

Ví se pouze to, že samostatná licence Windows 10 bude stát 119 dolarů u edice Home a 199 dolarů u edice Pro.

Podle lokálních informací ChannelWorldu by se licenční podmínky neměly měnit. Neznamená to však, že by se nejvyšší vedení Microsoftu nemohlo ještě za rok rozhodnout jinak.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře