Bezdrátová síťová řešení od ZyXelu pokryla signálem památkově chráněný hotel

Případová studie hovoří o zásadním problému, na který narazila společnost WIA při instalaci bezdrátové sítě v hotelu Pawlik ve Františkových lázních. V památkově chráněném objektu bylo zapotřebí pokrýt 266 pokojů, tři apartmá a společné prostory, a to nenápadně a za provozu.

Bezdrátová síťová řešení od ZyXelu pokryla signálem památkově chráněný hotelHotel Pawlik se nachází v samotném centru Františkových lázní. Svým hostům nabízí 266 pokojů, 3 apartmá, bar, kavárnu a letní terasu i přímý vstup akvpaparku Aquaforum a Císařských lázní. O komfort hostů se nově stará také pokrytí všech pokojů i společných prostor Wi-Fi sítí, která je založena na komponentech od společnosti ZyXel.

Zcela zásadní problém, který bylo při budování Wi-Fi pokrytí hotelového komplexu nutné vyřešit, představovala absence strukturované kabeláže pro připojení přístupových bodů bezdrátové sítě. Zároveň se jedná o památkově chráněný objekt, který je navíc nepřetržitě využíván hosty.

Z těchto důvodů nebylo možné provádět zásadnější stavební úpravy. O to více záleželo na pečlivém návrhu nové síťové infrastruktury, který se musel s danými omezeními vypořádat, ovšem při současném splnění vysokých nároků na pokrytí a kvalitu bezdrátového signálu.

Řešení Wi-Fi pokrytí celého hotelového komplexu, realizované firmou WIA, partnerem společnosti ZyXel, vzniklo na základě off-line návrhu, upraveného dle specifických nároků historické budovy hotelu.

Celkem bylo instalováno 105 přístupových bodů ZyXel NWA5121-NI s maximální propustností sítě až 300 Mb/s a technologií TX Beamforming, která eliminuje slepá místa spojitou a dynamickou změnou vlnové charakteristiky signálu.

Pro připojení a napájení přístupových bodů slouží 6 gigabitových přepínačů ZyXel GS1920-24HP s funkcí PoE (Power over Ethernet) a řízení celé bezdrátové sítě obstarává Inteligentní bezdrátový kontroler ZyXel NXC5500.

Kapacita nové Wi-Fi sítě hotelu Pawlik je dimenzována na více než 3 000 klientů, jejíchž připojení, stejně jako provoz všech přístupových bodů řídí kontroler. Hosté mohou bezdrátové připojení k internetu využívat zdarma a bez složité registrace.

Vybudování infrastruktury pro Wi-Fi pokrytí proběhlo bez omezení nepřetržitého provozu hotelu a umístění přístupových bodů nijak nenarušuje jeho interiér.

Zdroj: ZyXel
Úvodní foto: ZyXel

Komentáře