BenQ uvede na trh speciální herní periferie a příslušenství pod značkou Zowie by BenQ

Díky spojení BenQ a výrobce profesionálního herního vybavení Zowie se na trh dostávají myši, podložky a příslušenství pro vášnivé hráče. Portfolio značky Zowie by BenQ se v budoucnu rozroste i o headsety, klávesnice, monitory a další produkty.

BenQ uvede na trh speciální herní periferie a příslušenství pod značkou Zowie by BenQSpolečnost BenQ spojila síly se Zowie, výrobcem profesionálních periferií pro e-sport. Pod názvem Zowie by BenQ představili oba výrobce portfolio herních monitorů, myší, podložek a dalšího herního příslušenství. V plánu je i představení headsetů a klávesnic.

Na českém trhu se z širokého portfolia Zowie by BenQ objeví myši rozdělené do tří typů dle držení, několik podložek pod myš, „skatez“ (tedy vyměnitelné kluzné plochy pro myš vyrobené ze 100% teflonu) a speciální vodítko pro kabel. Později pak na trh přijdou klávesnice, headsety a externí audio ovladač.

Myši

Myši Zowie by BenQ jsou podle výrobce vyvinuty na základě zpětné vazby od profesionálních hráčů s důrazem na vysokou úroveň ergonomie. Zajímavostí je provedení Plug and Play, které zajišťuje identické chování na různých zařízeních bez nutnosti instalace ovladačů. K dispozici jsou tři varianty reflektující odlišné způsoby úchopu:

  • Série FK je symetrická řada myší určená pro praváky i leváky. Nízký profil umožňuje držení typu „claw“ se skrčenými prsty i „palm“ s volně položenou dlaní a prsty. Série přichází na trh ve třech různých velikostech.

  • Série EC je navržena pro praváky nabízí vetší volnost pohybu v zápěstí. Zakulacená pravá strana a vyšší profil mají přinést vysoká uživatelský komfort. Na trhu je k dispozici ve dvou velikostech.

  • Série ZA obsahuje symetrické myši pro praváky i leváky s volným držením dlaně a prstů na myši, tzv. typ „calm“. Dostupné jsou ve třech velikostech.

Podložky

Podložky Zowie by BenQ nabízejí možnost dvou různých povrchových úprav. Obě verze disponují kvalitním klouzavým povrchem s trojitě prošitými hranami, které odolávají třepení a prodlužují životnost.

  • Série TF-X přichází na trh ve dvou velikostech a podle výrobce nabízí unikátní kombinací textilní a plastové podložky včetně zlepšené přilnavosti na každém povrchu.

  • Série SR má nově navržený jemný povrch a pogumovanou základnu. Textilní varianta podložky pod myš je taktéž k dispozici ve dvou velikostech.

Monitory

BenQ dále plánuje rebranding svých sérií monitorů XL a RL a následné uvedení nových profesionálních herních modelů s označením Zowie by BenQ.

Série XL je určena profesionálním hráčům a nabízí speciální herní funkce vylepšující obraz, technologie na ochranu zraku a široké možnosti nastavení. Na běžné PC a konzolové hráče cílí série RL se základními herními funkcemi a technologiemi na ochranu zraku.

Herní periferie a příslušenství Zowie by BenQ se na český trh dostávají postupně v průběhu května a června. Herní Monitory BenQ se pod značkou Zowie by BenQ objeví ve třetím čtvrtletí 2016.

Více informací o značce najdete na webu zowie.benq.com. Stránky jako jediného českého distributora uvádějí společnost Agem.cz.

Zdroj: BenQ
Úvodní foto: BenQ

Komentáře