Barracuda kupuje Sonian a jeho archivační a analytickou cloudovou platformu

Spojením produktových portfolií obou výrobců má vzniknout ucelené řešení, které dokáže ochránit svěřená data a zároveň z nich získávat užitečné poznatky. Barracuda akvizicí zároveň získá řadu významných partnerů a desítky tisíc nových zákazníků.

Barracuda kupuje Sonian a jeho archivační a analytickou cloudovou platformuSpolečnost Barracuda Networks oznámila akvizici firmy Sonian, poskytovatele archivační a analytické cloudové platformy vybavené umělou inteligencí. Transakce má posílit možnosti Barracudy v oblasti cloudové archivace, zabezpečení e-mailů a správy.

Kromě samotných technologií Barracuda získá 32 tisíc nových zákazníků a partnery z řad poskytovatelů řízených služeb a softwarových výrobců. Barracuda si od koupě slibuje také získání nástrojů, které jejím zákazníkům pomohou přejít na Office 365.

Podle CEO Barracudy B. J. Jenkinse je výrobce zároveň přesvědčený, že díky integraci analytických nástrojů a umělé inteligence Sonianu se svým bezpečnostním portfoliem bude moci zákazníkům nabídnou komplexní a ucelené řešení.

Konkrétně by kombinace produktů obou firem měla vytvořit nástroje, které budou nabízet zabezpečení a současně umožní analyzovat data a extrahovat z nich užitečné poznatky, které bude zákazník moci využít pro růst svého byznysu.

Finanční podmínky akvizice nebyly zveřejněny.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře