Balíkobot.cz spouští službu Lockers.ai, propojí dopravce, e-shopy a výdejní boxy

Mezi ambice Balíkobotu patří vytvořit mezi boxy obdobnou platformu, jakou vybudoval mezi e-shopy, dopravci a téměř všemi předními ERP systémy.

Balíkobot.cz spouští službu Lockers.ai, propojí dopravce, e-shopy a výdejní boxySpolečnost Balíkobot.cz, přes kterou technicky projde okolo 10 % všech balíků v ČR, připravuje spuštění nové služby Lockers.ai. Tato služba umožní Čechům využít různých výdejních boxů od různých provozovatelů v kombinaci s běžnými dopravci.

Na českém trhu je přes 40 tisíc e-shopů, desítky různých dopravců a přes 500 automatických výdejních boxů na zásilky. Téměř všechny boxy trpí neoptimálním vytížením, a to se chystá v následujících letech masivní nárůst tisíců výdejních boxů,“ říká David Folprecht, spolumajitel firmy Balíkobot.cz.     

Lockers.ai si klade za cíl postavit ekosystém, ze kterého budou těžit všichni účastníci. Zákazníci e-shopů získají přístup k množství nových výdejních boxů ve svém regionu, dopravci ušetří na “last mile” a provozovatel boxu bude profitovat z větší vytíženosti svého boxu.

Budoucnost e-commerce leží ve výdejních boxech

Balíkobot odhaduje, že v následujících letech by česká e-commerce měla dosáhnout na 20 % celého maloobchodu. Jen v roce 2020 by měl atakovat internetový prodej 200 miliard korun.

Logistika je podle společnosti klíčem k úspěchu v e-commerce, ale zároveň pod velkým tlakem spotřebitelů. Bez automatického last mile doručení bude těžké obsloužit dvouciferným tempem rostoucí poptávku spotřebitelů.

Odhadujeme, že do konce příštího roku bude v ČR až 2500 samoobslužných boxů. Výdejní boxy jsou celosvětový trend a současná pandemie jejich rozšíření nahrává. Je ohroženo mnoho klasických výdejních míst kvůli uzavírání a změnám ekonomiky,“říká ředitel projektu Lockers.ai Martin Coufal.

Balík ze samoobslužného boxu si můžete vyzvednout většinou 7 dní v týdnu, 24 hodin denně a bez kontaktu s obsluhou. Není reálné, aby každý obchodník a dopravce měl všude své boxy. Jediná a správná cesta je spolupráce a agregace všech hráčů na trhu do jedné informační platformy,“ dodává.

Zdroj: Balíkobot
Úvodní foto: © tashatuvango - Fotolia.com

Komentáře