Azlan nabídne cloudovou platformu IBM SoftLayer

Tech Data Distribution nabídne přes svou VAD divizi nové IaaS a PaaS služby pro vytváření cloudových prostředí včetně kompletních virtuálních datacenter.

Azlan nabídne cloudovou platformu IBM SoftLayerAzlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, oznamuje dostupnost cloudové platformy IBM SoftLayer v rámci globální distribuční smlouvy. Platforma tak bude k dispozici i českým a slovenským obchodním partnerům společnosti.

Cloudové služby SoftLayer IaaS (Infrastructure as a Service) a Paas (Platform as a Service) zahrnují možnosti pronájmu virtuálního i dedikovaného výpočetního prostředí pro tvorbu soukromých, veřejných i hybridních cloudových řešení, včetně celých virtuálních datových center.

SoftLayer lze dále využívat i pro vytváření specializovaných prostředí pro technické výpočty (HPC), streamování multimediálního obsahu (CDN – Content Delivery Network) a velká data.

SoftLayer podle Azlanu nabízí široký výběru infrastrukturních technologií a softwarových prostředí, ale i zřízení služby v řádu minut a možnost krátkodobého pronajmutí s účtování po hodinách. Aplikační a vývojoví partneři mohou využít možnosti aplikační integrace pomocí otevřeného API rozhraní.

Pro migraci stávajícího fyzického nebo virtuálního prostředí do platformy SoftLayer je možné využít automatické migrační nástroje Racemi Cloud Path for IBM. Čeští zákazníci mohou ocenit přímou konektivitu datové sítě SoftLayer do českého peeringového uzlu NIX.CZ.

Služby IBM SoftLayer mohou obchodní partneři Azlanu využívat pro potřeby svoje i svých zákazníků v rámci standardních obchodních a partnerských podmínek, a to včetně finančních možností využití služby na základě standardní fakturace,“ uvedl k uvedení nové cloudové platformy Tomáš Cígler, generální ředitel společnosti Tech Data Distribution.

Zdroj: Tech Data Distribution
Úvodní foto: © rukanoga - Fotolia.com

Komentáře