Axis Communications kupuje společnost 2N, českého výrobce síťových interkomů

Společnost 2N, světová jednička v oblasti síťových interkomů, se stane součástí skupiny Axis. Její nový majitel má cíl společnými silami urychlit přechod od analogových interkomů k síťovým řešením.

Axis Communications kupuje společnost 2N, českého výrobce síťových interkomůSpolečnost Axis Communications oznámila, že akvírovala českého výrobce 2N, který je podle analytické společnosti IHS světovou jedničkou v oblasti IP interkomů. Kromě této oblasti se 2N zabývá také síťovým audiem a interkomy pro výtahy.

Axis uvádí, že 2N má dobře zavedené obchodní kanály díky spolupráci s firmami v oblasti instalace elektrorozvodů a interkomů stejně jako s výrobci výtahů. Společnost 2N bude nyní moci čerpat i ze silné pozice Axis na trhu a z přístupu ke zdrojům. 2N má zhruba 200 zaměstnanců a její ústředí se nachází v Praze.

Značka 2N zůstane zachována a firma bude dále fungovat jako dceřiná společnost v rámci skupiny Axis. Spolupráce bude zahrnovat sdílení znalostí, vzájemnou podporu při výzkumu a vývoji i při uvádění produktů na trh. Společným úkolem bude podle Axis urychlit probíhající přechod od analogových systémů k IP interkomům a vytvářet nové obchodní příležitosti.

Zákazníci dnes ve zvýšené míře žádají integrovaná řešení s otevřenými standardy, která umožňují lepší zabezpečení. Společně se společností 2N můžeme tuto poptávku uspokojit,” uvedl Peter Lindström, viceprezident společnosti Axis Communications pro nové obchodní příležitosti.

Zdroj: Axis Communications

Úvodní foto: Axis Communications, 2N Telekomunikace

Komentáře