AWS se pouští do internetu věcí, představilo kameru DeepLens podporující strojové učení

Poskytovatel cloudových služeb poprvé představil vlastní hardware. Kamera DeepLens je první vlaštovkou budoucí rodiny zařízení podporujících strojové učení, které mají společně s podpůrnými platformami posloužit jako základ nových inovativních řešení.

AWS se pouští do internetu věcí, představilo kameru DeepLens podporující strojové učeníZatímco společnost Amazon je proslulá svým hardwarem, ať jde o čtečku Kindle nebo chytrý reproduktor Alexa, její dceřiná firma Amazon Web Services (AWS) se vždy zabývala výhradně cloudovými službami. Až doposud.

AWS využilo své konference Re:Invent 2017 nejen k oznámení změn v partnerské podpoře, ale také k představení nové bezdrátové HD kamery DeepLens podporující strojové učení. Právě tato vlastnost jí má dát široké možnosti využití.

Na konferenci zazněly spíše jednoduché a lehce stravitelné příklady (kamera se naučí registrační značku auta a otevře mu garáž, případně pozná, že pes vyskočil na gauč a okřikne ho, zatímco člověka ne), ale skutečné využití najde v komerční sféře.

AWS uvádí, že typickou vertikálou pro tuto technologii bude vzdělávání, kde studenty naučí principům strojového učení, ale možnosti inteligentních kamery a jejich integrace s dalšími platformami jsou výrazně širší.

Kamera DeepLens je pouze jedním ze členů budoucí rodiny zařízení, která budou spolupracovat se službou Amazon SageMaker, jež slouží jako základ pro vývoj, nasazování a správu řešení postavených na strojovém učení. Spolupracovat bude i s dalšímu službami využívajícími kognitivní technologie.

Samotná kamera je již při vybalení z krabicevybavena vzorovými projekty, kódy a modely, ale AWS očekává, že partnerská komunita využije příležitosti a vyvine na základě DeepLens a podpůrných platforem svá vlastní řešení.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře