AWS rozšiřuje partnerské programy a zavádí nové kompetence

Pro účast v programu musí partneři splňovat přísná kritéria, odměnou jim za to bude přístup k široké škále podpůrných zdrojů. Nové kompetence se zaměřují na retail a reakce na krizové situace.

AWS rozšiřuje partnerské programy a zavádí nové kompetenceSpolečnost Amazon Web Services představila nový program pro vybrané partnery, kteří splňují náročná kritéria. Do programu s názvem AWS Partner Network (APN) Global Startup se bude možné zapojit pouze na základě pozvánky.

Partneři musí například disponovat finančními prostředky typu Series A, mít doporučení od špičkového investičního fondu, nabízet alespoň jeden podnikový produkt běžně dostupný na AWS a projevit vážný zájem o hlubší spolupráci s AWS.

AWS pak zajistí podporu architektů z programu AWS Startup Partner Solutions, kteří partnerům pomohou ověřovat a optimalizovat jejich produkty a technologickou architekturu i urychlovat uvádění řešení na trh.

K dispozici budou i zdroje pro co-marketing včetně webinářů, tiskových zpráv, blogových příspěvků, sponzorovaných kampaní pro generování potenciálních zákazníků, intenzivních workshopů a dalších akcí.

Šéf globálního channelu AWS Doug Yeum v této souvislosti podotkl, že do programu se zapojilo již 270 partnerů a další budou následovat.

Specifický program pro specifické služby

Druhým nově představeným partnerským programem je AWS Service Ready Program, který identifikuje a validuje produkty od technologických partnerů APN, jež je následně možné integrovat se specifickými službami AWS.

V současné době je k dispozici pro AWS PrivateLink a AWS Redshift. Na začátku příštího roky pak budou zapojeny i služby Amazon Relational Database Service (RDS) a AWS Lambda. Partneři mohou již žádat o validaci pro všechny čtyři programy.

Lepší výsledky s novými kompetencemi

AWS rovněž zavádí nové kompetence v čele s kompetencí pro oblast retailu, která je určená pro konzultační a technické partnery poskytující řešení v oblasti zapojení zákazníků, firemního zboží, maloobchodního dodavatelského řetězce a distribuce a dalších.

Mezi hlavní výhody – stejně jako v případě ostatních kompetencí – patří například propagace na webových stránkách služeb a zvýhodněný přístup k fondům určeným pro rozvoj trhu.

Druhou důležitou kompetencí je AWS Public Safety and Disaster Response. Ta je k dispozici partnerům z řad APC Consulting, kteří jsou schopni doložit svoji úspěšnost a odbornost v této problematice.

Partneři musí pomáhat zákazníkům implementovat cloudové nabídky zaměřené na zvýšení veřejné bezpečnosti a reakce na krizové situace v jedné ze tří specializovaných kategorií: krizové řízení, data a analytika a odolnost infrastruktury a obnova dat.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © alphaspirit - Fotolia.com

Komentáře