AWS mění partnerskou podporu, posouvá se od resellerů k poskytovatelům

Současný partnerský program AWS s názvem Channel Reseller Program se v roce 2018 přejmenuje na AWS Solution Provider Program a doprovodí jej řada dalších iniciativ. Všechny mají společný cíl podpořit partnery, kteří vyvíjejí a poskytují softwarová řešení.

AWS mění partnerskou podporu, posouvá se od resellerů k poskytovatelůmSpolečnost Amazon Web Services (AWS) využila letošního ročníku konference Re:Invent k představení nové podoby svého partnerského programu. Ten nově ponese název AWS Solution Provider Program a bude klást důraz na podporu vývoje softwarových řešení.

Je vypovídající, že program změnil název a opustil předchozí jméno, které znělo Channel Reseller Program. AWS očividně přesouvá svůj zájem od resellerů směrem k partnerům, kteří vytvářejí vlastní řešení. Nový program je jim podle všeho "ušitý na míru".

Nabídne nové úrovně, jež budou odměňovat partnery, kteří nasbírali zkušenosti v klíčových segmentech, mimo jiné v migračních službách, řízených službách, DevOps a dalších.

Ruku v ruce s tím jde nový AWS Competency Program, který nabídne celkem sedmnáct nových kompetencích v oblastech sítí, internetu věcí, strojového učení, velkých dat a dalších. Zároveň pokrývá kompetence pro konkrétní vertikální trhy.

Vývojáři řešení dostanou k dispozici sadu nástrojů a obsah SaaS Factory, která jim poskytne pomoc při vytváření řešení na konceptu softwaru jako služby (SaaS) včetně referenčních architektur .

Další novinkou je SaaS Accelerate Program pro poskytovatele řešení, které AWS považuje za své technologické partnery. Program jim nabídne zdroje pro rozvoj trhu, vytváření nových leadů a případových studií.

Všechny nově představené programy, pobídky a iniciativy budou uvedeny do provozu v průběhu roku 2018.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © maxkabakov - Fotolia.com

Komentáře