Avnet v ČR a SR potvrdil distribuci produktů Lenovo Enterprise

Po globální dohodě Avnetu a Lenova přišlo potvrzení autorizace pro českou a slovenskou pobočku. Avnet tak pokračuje v distribuci produktů a řešení IBM System x i po jeho podstoupení Lenovu.

Avnet v ČR a SR potvrdil distribuci produktů Lenovo EnterpriseMístní zastoupení VAD distributora Avnet oznámilo, že získalo autorizaci k distribuci serverů Lenovo System x a souvisejících řešení, včetně systémů BladeCenter a Flex Systems, v České republice a na Slovensku.

Tato změna vyplývá z přechodu výroby x86 serverů IBM na společnost Lenovo, ke kterému definitivně došlo dne 1. 10. 2014. a v ČR a SR k 1. 1. 2015.

O dohodě Avnetu a Lenova o pokračování globální distribuce jsme již psali, nyní podle očekávání dorazila i do našich zemí.

Avnet začal na základě této autorizace k 1. 1. 2015 distribuovat řešení Lenovo System x, blade servery a přepínače BladeCenter a Flex System, integrované x86 systémy Flex, servery a související software NeXtScale a iDataPlex, síťové prvky typu blade a služby v rámci údržby.

Na základě smluvních podmínek bude Avnet nabízet tyto servery a řešení Lenovo v České republice, Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, Německu, Maďarsku, Moldavsku, Nizozemí, Polsku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, ve Slovinsku, Švýcarsku, v Turecku a ve Velké Británii.

Díky neustálé komunikaci během převodu produktů IBM na Lenovo nezaznamenali naši partneři žádné komplikace. Naše týmy pro servery System x zůstávají stejné a naše zákazníky budeme podporovat stejně jako dříve,“ uvedl ke změně výrobce Pavel Salák, country manager české pobočky Avnetu:

Profily Avnetu včetně kontaktů najdete zde (ČR) a zde (SR).

Zdroj: Avnet

Úvodní foto: Avnet, Lenovo

Komentáře