Avnet se stane strategickým distributorem cloudu Oracle, nakoupil i jeho služby

Společnost Avnet v České republice investovala do cloudového prostředí firmy Oracle pro možnosti testování partnery i zákazníky. Stane jejím strategickým distributorem pro cloudová řešení.

Avnet se stane strategickým distributorem cloudu Oracle, nakoupil i jeho službyČeské zastoupení společnosti Avnet oznámilo zakoupení cloudových služeb Oracle s cílem nabídnout prostředí pro testování cloudových projektů v „reálném živém prostředí“. Avnet pořídil prostředí nejen pro vlastní potřebu, ale také pro vyjmenované zákazníky a své obchodní partnery.

Konkrétně jde o cloudový middleware (Oracle Middleware Public Cloud), databáze ve veřejném cloudu (Oracle Database Public Cloud Services), infrastrukturu jako službu (Oracle IaaS Public Cloud Services) a integrační a replikační služby (Oracle GoldenGate Public Cloud Services).

Distributor tak disponuje nástroji, které lze využít při testech, PoCs (Proof of concept), seminářích a dalších workshopech. Soubor aktivit zaměřených na podporu cloudových služeb poběží od ledna 2017 a bude zaměřen jak na obchodní partnery Oracle, tak i na koncové uživatele, kteří projeví o cloud computing zájem, uvádí Avnet.

Společnosti se současně dohodly, že se Avnet se stane strategickým distributorem s přidanou hodnotou (VAD) cloudových řešení Oracle. Již v prosinci 2016 přitom Avnet oznámil, že se stal výhradním distributorem Oraclu na Slovensku.

Strategické partnerství znamená např. sérii workshopů, která bude 7. února 2017 pokračovat seminářem Oracle Cloud Workshopem zaměřeným na datovou integraci a Business Intelligence.

Avnet věří, že cloudová řešení jsou jedním z budoucích trendů v IT a již dnes jsou alternativou tradičních technologií. Pro podporu a rozvoj prodeje cloudových technologií vznikla v loňském roce v rámci Avnet Technology Solutions i speciální obchodní jednotka Cloud.

Zdroj: Avnet
Úvodní foto: © dny3d - Fotolia.com

Komentáře