Avnet přehazuje nabídku a koupí Raspberry Pi

Představenstvo společnosti Premier Farnell stáhlo plány na odkup švýcarským Daetwylerem, když Avnet nabídl o 12 % vyšší částku.

Avnet přehazuje nabídku a koupí Raspberry PiJeště v červnu to vypadalo, že Premier Farnell, výrobce počítačů Raspberry Pi, bude pohlcen švýcarským výrobcem komponent Daetwyler. Situace se však mění s nabídkou Avnetu ve výši 691 miionů liber, která je o 12,1 % vyšší.

Tato akvizice výrazně posílí digitální stopu Avnetu po celém světě. Propojení inovativních online služeb Premier Farnellu s prvotřídním dodavatelským řetězcem Avnetu vytvoří zákaznický servis, který v odvětví nemá obdoby,“ uvedl v oznámení William Amelio, CEO splečnosti Avnet.

Premier Farnell vyrábí své vlastní produkty, ale známá je zejména skrze svůj mini-počítač Raspberry Pi. Podle senior analytika Canalysu Tima Coullinga je Raspberry Pi jedním z hlavních důvodů, proč Avnet přehodil nabídku Daetwyleru.

Dodavatelský řetězec Avnetu dokáže dostat Raspberry Pi do více rukou, co pro produkt představuje dobré objemy. Pi je jednoznačně hlavní důvod, proč je akvírovalo,“ uvedl Coulling.

Zdroj: Avnet, Canalys
Úvodní foto: Wikimedia Commons, licence CC BY-SA 4.0

Komentáře