Avnet pokračuje v distribuci portfolia System x i pod Lenovem

Avnet se stal autorizovaným globálním distributorem podnikových řešení značky Lenovo. Díky této dohodě bude pokračovat v distribuce serverů System x, dříve patřících IBM.

Avnet pokračuje v distribuci portfolia System x i pod LenovemSpolečnost Avnet oznámila, že se stala globálním autorizovaným distributorem podnikových řešení společnosti Lenovo. Na základě této dohody bude Avnet pokračovat v distribuci x86 serverů System x. Ty dříve patřily pod značku IBM, ale po prodeji příslušné divize patří s platností od 1. 10. 2014 Lenovu.

Další součásti portfolia tvoří servery a switche BladeCenter a Flex System, integrované systémy Flex, servery NeXtScale a iDataPlex spolu s příslušným softwarem a sítěmi. Kromě toho bude Avnet poskytovat i obvyklé služby (logistika, prodej, marketing, technické služby a další) spojené s distribucí IT zařízení.

Kontrakt nic nemění na již třicetileté spolupráci Avnetu a IBM při distribuci řešení a služeb, které nejsou součástí akviziční dohody s Lenovem.

Lenovo má silně našlápnuto do segmentu podnikových serverů a jeho akvizice portfolia System x od IBM je začátkem nové éry celého trhu x86 zařízení. Avnet s Lenovem úzce spolupracuje na tom, aby mohli stávající channel partneři pro System x i jejich zákazníci bezproblémově přejít [pod novou značku],” uvedl Tony Madden, víceprezident Avnetu.

Distributor zároveň spolupracuje s partnery na získávání nových příležitostí pro dotyčné portfolio.

Zdroj: Avnet

Úvodní foto: Avnet, Lenovo

Komentáře