AVG kupuje Location Labs kvůli platformě pro zabezpečení mobilních zařízení

Krok je reakcí na rostoucí počet uživatelů, kteří se připojují k internetu prostřednictvím mobilních zařízení. AVG zaplatí celkem 220 milionů dolarů.

AVG kupuje Location Labs kvůli platformě pro zabezpečení mobilních zařízeníSpolečnost AVG Technologies oznámila, že se s konečnou platností dohodla na akvizici Location Labs, přední společnosti v oblasti zabezpečení mobilních zařízení. Akvizice má AVG přinést inovativní platformu produktů osobního zabezpečení pro mobilní zařízení a rovněž integraci s globálními průmyslovými partnery.

Platforma Location Labs pro mobilní operátory, předinstalovaná služba na chytrých telefonech s Androidem a mobilní předplacené služby včetně správy rodinných, bezpečnostních a osobních zařízení mají doplnit a rozšířit stávající nabídku společnosti AVG pro mobilní zařízení.

Odhaduje se, že počet zařízení s mobilním připojením již do konce tohoto roku překročí počet obyvatel této planety. Propojení stávající základny uživatelů mobilních zařízení v obou společnostech nám dává bezprecedentní příležitost zajišťovat zabezpečení online pro přibližně čtvrt miliardy zařízení, jelikož čím dál více lidí se k internetu připojuje právě přes své mobilní zařízení,“ uvedl Gary Kovacs, výkonný ředitel AVG Technologies.

Po uskutečnění akvizice povede obchodní činnost společnosti Location Labs i nadále její výkonný ředitel Tasso Roumeliotis.

Akvizice AVG přijde na 140 milionů dolarů ihned a dalších 80 milionů během následujících dvou let. Dokončena by měla být ve čtvrtém kvartálu roku 2014.

Zdroj: AVG
Úvodní foto: © babimu - Fotolia.com

Komentáře