Avaya vstoupila do nového roku úpadkem a propadem příjmů

Podle předběžných výsledků se příjmy společnosti v prvním kvartálu propadly až o 11 %. Hlavní starostí firmy je však naplnění její strategie snižování několikamiliardového dluhu.

Avaya vstoupila do nového roku úpadkem a propadem příjmůSpolečnost Avaya zveřejnila předběžné výsledky svého hospodářství za druhý fiskální kvartál, který skončil ke 31. 3. 2017. Jak se dalo předem očekávat, nejde o příliš povzbuzující čísla. Avaya totiž počátkem roku vyhlásila úpadek .

Celkové příjmy společnosti za sledované období dosáhly přibližně 800 milionů dolarů a meziročně se tak snížily až o 11 %. Podobným směrem se vydaly i další hlavní ukazatele, ale na přesné výsledky si budeme muset počkat až do května.

Hlavní problém, kterému teď Avaya čelí, však nejsou klesající výsledky, nýbrž její výrazný dluh. Společnost vyhlásila úpadek především proto, aby urychlila proces transformace v softwarovou firmu a domluvila se s věřiteli na řešení situace.

Avaya si dala za cíl snížit svůj dluh o více než 4 miliardy dolarů, ke každému kroku však potřebuje souhlas věřitelů a soudu, který dohlíží na americký ekvivalent insolvenčního řízení. Nejnovější zprávou je prodej síťového byznysu do rukou společnosti Extreme Networks .

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře