Avaya ve třetím fiskálním kvartálu 2021 mírně zvýšila tržby, posiluje řešení OneCloud

Společnost odhaduje, že do konce kalendářního roku 2022 překročí hranici 1 miliardy dolarů. Zároveň oznámila akvizici vývojáře kontaktních center CTIntegrations, která posílí platformu OneCloud.

Avaya ve třetím fiskálním kvartálu 2021 mírně zvýšila tržby, posiluje řešení OneCloudSpolečnost Avaya oznámila finanční výsledky za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2021, který skončil 31. 6. 2021. Z dokumentu vyplývá, že celkové tržby společnosti se meziročně zvýšily o 2 % na 732 milionů dolarů.

Roční obrat z pravidelných výnosů Avaya OneCloud postupně narostl o 23 % na 425 milionů dolarů. Obrat z cloudu, aliančního partnerství a předplatného pak vzrostl na 40 % v porovnání s loňskými 30 %.

Avaya uvádí, že software a služby tvoří reprezentují 88 % tržeb, což představuje mírný pokles z 89 % před rokem. Opakující se tržby činily 64 %, což je stejná hodnota jako v minulém roce.

Třetí čtvrtletí pro společnost představuje páté po sobě jdoucí čtvrtletí meziročního růstu tržeb a svědčí o významném pokroku, kterého jsme dosáhli v rámci naší transformační strategie,“ uvedl Jim Chirico, prezident a generální ředitel společnosti Avaya.

Vzhledem k těmto výsledkům opět zvyšujeme náš výhled ARR a očekáváme, že do konce kalendářního roku 2022 překročíme hranici 1 miliardy dolarů, tedy zhruba o rok dříve, než bylo plánováno,“ doplnil.

Nový kvartál, nová akvizice

Společnost Avaya rovněž oznámila, že s cílem posílit svoji platformu OneCloud koupila společnost CTIntegrations, která se specializuje na vývoj softwaru pro kontaktní centra a systémovou integraci.

Akvizice podle společnosti hraje klíčovou roli v podpoře komplexní platformy Avaya OneCloud nad rámec CCaaS (kontaktní centra jako služba), takže zákazníci budou moci využívat výhod kompozitní cloudové platformy Avaya s dalšími stavebními prvky pro řešení optimalizovaná pro jejich specifické potřeby.

Zdroj: Avaya
Úvodní foto: © Corgarashu - Fotolia.com

Komentáře