Avaya je v úpadku, chce se tak zbavit dluhů a urychlit transformaci

Společnost trápí dluhy a úroky z doby, kdy působila převážně na trhu hardwaru. Díky úpadku se má této tíže zbavit a znovu povstat jako moderní výrobce poskytující převážně software a služby.

Avaya je v úpadku, chce se tak zbavit dluhů a urychlit transformaciSpolečnost Avaya vyhlásila úpadek, který jí má pomoci s transformací v poskytovatele softwaru a služeb. Cílem je zbavit se dluhů a úroků, které pocházejí z období před více než deseti lety, kdy firma vyráběla převážně hardware.

Časy se změnily, Avaya chce jít s dobou a potřebuje se zbavit tíhy své minulosti. Během úpadku zůstane v provozu díky vlastním prostředkům a finanční injekce 725 milionů dolarů, které však ještě musí schválit příslušný soud v USA.

Samotný byznys podle společnosti běží dobře. Za rok 2016 firma utržila celkem 3,7 miliardy dolarů a přestože vykázala 262milionou ztrátu, nebýt jednorázových plateb by podle svého vyjádření skončila 756 milionů v zisku.

Avaya si ponechá svou divizi zabývající se řešeními pro kontaktní centra, která se měla údajně stát předmětem prodeje, zároveň však má jednat o prodeji jiných, blíže nespecifikovaných částí svého byznysu.

Pokud vše dopadne dobře, Avaya vyjde z úpadku jako pomyslný Fénix, bez dluhů a s portfoliem zaměřeným na softwarově definované sítě, internet věcí a cloudové platformy. Nezbývá než popřát hodně štěstí.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře