Avast kupuje mobilního vývojáře Inmite

Pražská společnost posílí schopnosti Avastu na poli mobilních aplikací.

Avast kupuje mobilního vývojáře InmiteSpolečnost Avast Software oznámila, že koupila společnost Inmite, která se zaměřuje na vývoj mobilních aplikací. Její specialisté specialistů nyní rozšíří tým Avastu. Společnost by se podle tiskového vyjádření měla zařadit po jednu z divizí Avastu, ale ponechat si určitou míru autonomie.

Inmite má za sebou široké portfolio aplikací pro firmy v České republice i na Slovensku. Jejími klienty byly společnosti z řad automobilových výrobců, mobilních operátorů nebo bank. Společnost vyvinula napříkad první prototyp bankovní aplikace Google Glass a je držitelem ocenění Top Developer v rámci Google Play Store.

Společnost Deloitte ji v roce 2014 zařadila mezi 50 nejrychleji rostoucích mladých technologických firem v regionu Střední Evropy. 

S Inmitem získáváme skvěle sehraný tým výborných mobilních vývojářů. Tato akvizice nám pomůže s urychlením růstu v mobilní oblasti a rozšířením kapacit napříč mobilními platformami,“ uvedl Vincent Steckler, generální ředitel společnosti Avast Software.

Aby se firma mohla posunout dál a měnit globální mobilní svět, potřebuje velkého partnera, který věří, že v mobilních technologiích je budoucnost. Avast tuto vizi sdílí, a proto je pro spojení s Inmite ideální," dodala Barbora Petrová, mluvčí společnosti Inmite.

Zdroj: Avast

Úvodní foto: Avast Software, Inmite

Komentáře