Avast kupuje AVG za 31,7 miliardy korun

Dvě původně české firmy, které jsou obě výraznými hráči na poli on-line bezpečnosti, se spojí do jednoho celku. Avast koupí zbývající akcie AVG za celkem 37,1 miliardy korun v hotovosti a takto posílen začne naplňovat globální ambice.

Avast kupuje AVG za 31,7 miliardy korunV oblasti on-line bezpečnosti se schyluje k výrazné akvizici. Původně české společnosti Avast Software a AVG Technologies oznámily, že společně podepsaly dohodu, podle níž Avast převezme AVG. Celková hodnota obchodu dosáhne 31,7 miliardy korun, přičemž akcie AVG budou odkoupeny za 133 % tržní ceny.

Obě společnosti byly založeny v Československu koncem 80., resp. začátkem 90. let a oběma se postupně podařilo získat významné postavení na trhu. Nyní se rozhodly spojit své síly a vytvořit tak organizaci s ambicemi triumfovat v globálním měřítku.

Avast uvádí, že díky akvizici získá potřebnou škálu na to, aby se stal soupeřem největších firem v oboru. Obě firmy mají těžiště svých vývojových center umístěna v České republice, nejdůležitějším odbytištěm pro Avast i AVG jsou však Spojené státy americké, přičemž toto uspořádání zůstane i po dokončení akvizice.

Avast si od transakce slibuje především větší záběr, technologickou hloubku a otevření nových trhů. Kombinovaný počet uživatelů produktů Avast a AVG globálně přesahuje 400 milionů, přičemž skokové navýšení počtu koncových bodů má Avastu přinést vyšší kapacitu pro získávání informací o hrozbách.

Transakce byla jednomyslně schválena správní a dozorční radou společnosti Avast. Správní a dozorčí rada AVG tuto transakci schválila a doporučí její akceptování akcionářům. 

Zdroj: Avast

Úvodní foto: Avast Software, AVG Technologies

Komentáře