Avast hlásí úspěšný rok 2016 a dosažení druhé příčky v globálním žebříčku

Příjmy společnosti za rok 2016 dosáhly částky 714 milionů dolarů a podařilo se jí úspěšně uzavřít akvizici AVG Technologies. V letošním roce Avast plánuje uvést nové produkty a funkce a pracuje i na novém partnerském programu.

Avast hlásí úspěšný rok 2016 a dosažení druhé příčky v globálním žebříčkuSpolečnost Avast Software hlásí úspěšný rok 2016. Příjmy společnosti za toto období dosáhly celkem 714 milionů dolarů, ukazatel EBITDA se zastavil částce 353 milionů dolarů a Avast navíc úspěšně dokončil akvizici AVG Technologies. Z pohledu tržeb se společnost podle svých slov posunula na druhé místo mezi globálními poskytovateli bezpečnostních řešení.

Avast chce v současném roce pokračovat v integraci týmů a technologií AVG a zároveň se zaměřuje na sérii inovací, díky kterým mají být její řešení schopna bojovat s novými a stále sofistikovanějšími digitálními hrozbami. Avast se momentálně stará o bezpečnost více než 440 milionů uživatelů po celém světě.

V rámci vlajkových antivirových řešení Avast a AVG se má letos objevit nová funkce, která zabrání hackerům špehovat uživatele přes webové kamery. Avast také uvede na trh novou verzi produktů pro malé a střední podniky a představí nový program pro své partnery a distributory.

V mobilní oblasti pak společnost pokračuje ve zkvalitňování nabídky pro mobilní operátory, kteří následně mohou svým zákazníkům nabízet chytré telefony a další zařízení s předinstalovanými ochrannými funkcemi pro lepší zabezpečení jednotlivců i rodin.

Zdroj: Avast Software

Úvodní foto: © Felix Jork - Fotolia.com

Komentáře