Avast dokončil akvizici AVG a představil nové logo

Akvizice v hodnotě přesahující 31 miliard korun byla dokončena, od 3. 10. fungují obě společnosti jako jeden celek. Značka AVG i podpora současným zákazníkům zůstanou zachovány.

Avast dokončil akvizici AVG a představil nové logoSpolečnost Avast Software oznámila, že dokončila akvizici společnosti AVG Technologies. Od pondělí 3. 10. 2016 jsou obě firmy spravovány jako jeden celek s předpokládanými ročnímu tržbami přesahujícími 700 milionů dolarů.

Šéfem spojených společností byl jmenován Vince Steckler, který vyzdvihl české kořeny obou společností a uvedl, že na nich chce dále stavět a umístit převážnou část manažerského a vývojářského týmu v České republice s tím, že se sem vrátí i některé aktivity AVG.

Díky akvizici Avast rozšíří obchodní aktivity v segmentu malých a středních podniků a získá distribuční základnu AVG, která mu umožní spolupracovat a podporovat více firem, a to včetně velkých organizací. Avast zároveň převzal i cloudovou společnost Location Labs, kterou koupilo AVG před dvěma lety.

Avast uvádí, že plánuje i nadále zdokonalovat své stávající produkty a zároveň přicházet na trh s novými bezpečnostními řešeními. Společnost bude i nadále nabízet produkty pod značkou AVG a Avast a poskytovat podporu všem svým zákazníkům a partnerům v obou produktových řadách.

Společnost zároveň představila novou podobu svého loga (viz záhlaví), kterou začala používat současně s dokončením akvizice.

Zdroj: Avast

Úvodní foto: Avast

Komentáře