Autotask a Datto chystají fúzi

Dva výrazní hráči v oblasti řízených služeb by se mohli spojit ještě do konce letošního roku. Sloučená společnost bude disponovat silnou základnou partnerů a zákazníků napříč celým světem a mohla by výrazně zamíchat rozložením sil ve svém segmentu.

Autotask a Datto chystají fúziSpolečnosti Autotask a Datto by se mohly ještě do konce letošního roku spojit do jedné entity a výrazně tak zamíchat rozložením sil na globálním trhu řízených služeb. Investiční skupina Vista Equity Partners, která je mateřskou společností Autotasku, kupuje Datto a netají se plánem sloučit obě firmy dohromady.

Fúze má přinést „zajímavé příležitosti“ do prodejních kanálů po celém světě a nabídnout poskytovatelům řízených služeb ucelenou sadu nástrojů pro oblasti automatizace, zálohování a obnovy dat, synchronizace a sdílení souborů, správy sítí, vzdáleného monitoringu a mnoha dalších.

Nová entita bude mít přibližně 1,3 tisíce zaměstnanců rozdělených do poboček v devíti státech a přibližně 13 tisíc zákazníků obsluhujících přes půl milionu malých a středních podniků napříč 125 trhy po celém světě.

Firmu po sloučení povede současný CEO Datta Austin McChord, zatímco současný CEO Autotasku Mark Cattini zaujme pozici strategického poradce. Fúze, který ještě musí projít obvyklým schvalovacím procesem, by měla být završena ještě v letošním roce. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: IDG News Service

Komentáře