Autodesk založil investiční fond na podporu 3D tisku

Společnost chce během příštích let investovat 100 milionů dolarů do inovativních firem i jednotlivců.

Autodesk založil investiční fond na podporu 3D tiskuSpolečnost Autodesk oznámila, že v průběhu příštích několika let investuje 100 milionů dolarů do startupů, výzkumníků a podnikatelů zabývajících se technologií 3D tisku.

Prostředky k nim poputují prostřednictvím k tomuto účelu založenému investičního fondu Spark Investment Fund. Ten dostal jméno po Sparku, otevřené softwarové platformě, kterou Autodesk vyvinul právě pro technologii 3D tisku.

Dny uzavřeného a vertikálního přístupu k inovacím jsou za námi. Podniky z řady odvětví si uvědomily hodnotu spojení s podnikateli a startupy, kteří přinášejí lepší nápady a přístupy, a 3D tisk není výjimkou,“ uvedl Samir Hanna, víceprezident Autodesku.

Autodesk vyzývá společnosti i jednotlivce, kteří vyvíjejí nový hardware, software, materiály nebo on-line tržiště, aby si zažádali o grant od Spark Investment Fund. Ti, jejichž žádostem bude vyhověno, se kromě finanční podpory stanou členy partnerského programu Sparku, který jim zpřístupní marketing a další služby.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © arahan - Fotolia.com

Komentáře