Autodesk představil vlastní 3D tiskárnu a otevřený software

Společnost Autodesk oznámila 3D tiskárnu a otevřenou softwarovou platformu pro 3D tisk Spark. Oba produkty, které budou na trhu k dispozici ke konci roku, jsou otevřené a určené k volnému licencování.

Autodesk představil vlastní 3D tiskárnu a otevřený softwareAutodesk oznámil, že poskytne podklady pro oba produkty veřejně tak, aby je ostatní výrobci a vývojáři mohli využívat pro další rozvoj a testování v rámci vlastních projektů. Nová tiskárna má dovolit použití široké škály dostupných materiálů.

Spark reprezentuje otevřenou platformu použitou v nové 3D tiskárně Autodesk a bude k dispozici všem zájemcům. Výrobci hardwaru, softwaroví vývojáři, pracovníci testující materiály, produktoví návrháři a další – ti všichni budou moci profitovat z nové technologie,“ uvádí Autodesk v oznámení.

„Svět si teprve začíná uvědomovat potenciál komplementární výroby. 3D tisk nám umožní lépe tvořit a navíc vyrábět produkty, které jsme si předtím neuměli ani představit,“ dodal pro média Carl Bass, prezident a CEO společnosti Autodesk.

Zdroj: Autodesk
Úvodní foto: Autodesk

Komentáře