Autodesk plánuje u svého softwaru přechod na model předplatného

Společnost chce od 31. 7. 2016 nabízet svůj CAD software pouze prostřednictvím předplatného. Licencí zakoupených před tímto datem se změna nedotkne.

Autodesk plánuje u svého softwaru přechod na model předplatnéhoSpolečnost Autodesk oznámila, že u většiny svých produktů přejde na model předplatného. Komerční licence balíčků CAD softwaru i jednotlivých produktů budou takto nabízeny od 31. 7. 2016.

Zákazníci si budou moci vybrat z řady možností. Předplatné bude dostupné v podobě víceleté, roční, čtvrtletní i měsíční licence, k dispozici bude i model pay-as-you-go, tedy možnost průběžného placení.

Další možnosti budou zahrnovat možnost volby mezi individuálním a sdíleným předplatným. Přístup k produktům i sadám produktů tak bude možné získat jak pro jednoho uživatele, tak pro více uživatelů v rámci jedné sítě.

Podle Andrewa Anagosta, viceprezidenta Autodesku pro strategie a marketing, povede model předplatného k větší flexibilitě a umožní zákazníkům nastavit si licence podle svých potřeb. „Věčné“ licence zakoupené před datem 31. 7. 2016 zákazníkům zůstanou.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře