AutoCont zahájil v Ostravě provoz datacentra postaveného na technologiích Microsoftu

Nové datové centrum má patřit mezi první v regionu střední a východní Evropy, která jsou kompletně postavená na platformě Microsoftu.

AutoCont zahájil v Ostravě provoz datacentra postaveného na technologiích MicrosoftuSpolečnosti AutoCont spustila ve spolupráci s Microsoftem provoz nového datacentra v Ostravě. Centrum je plně postavené na nejnovějších technologiích Microsoftu, konkrétně Hyper-V, System Center a Windows Azure Pack, přičemž AutoCont uvádí, že je jedno z prvních svého druhu v regionu CEE.

Cloudová platforma AutoContu vznikla v rámci mezinárodního programu Microsoftu nazvaného Cloud OS Network (COSN), do kterého se AutoCont zapojil v roce 2014.

Díky spolupráci specialistů z AutoContu a architektů společnosti Microsoft zaměřených na budování datacenter zde byly nasazeny produkty pro realizaci moderních cloudových služeb - Windows Server 2012, System Center, SQL Server a Windows Azure Pack.

Řešení podle provozovatele respektuje veškeré nároky na cloudové služby, jako jsou plná automatizace, samoobslužnost, bezpečnost a flexibilita. Zpočátku bude platforma poskytovat služby výpočetního výkonu a databáze, dále bude rozšiřována zejména v oblastech zálohování dat a záložního datového centra.

Více informací a aktuální nabídku služeb nového datacentra najdete na stránkách www.accloud.cz.

Zdroj: AutoCont

Úvodní foto: © .shock - Fotolia.com

Komentáře